Jak na zdravé a upravené nehty

Přinášíme několik tipů na úpravu Vaší manikúry. Co děláte špatně?

1. Rozhodně žádné kousání ani rýpání

Kolem nehtů Vám zarůstá kůžička, a tak ji začnete okusovat. Nebo si dokonce okusujete přímo nehty. Nejen, že jsou plné bacilů, ale navíc je to nechutné, a výsledek také není moc estetický. Pokud Vám překáží nehtová kůžička, vezměte nějakou špachtličku a zatlačte ji kolem nehtu. Starý lak z nehtů sundávejte pomocí kvalitního odlakovače, a nerýpejte ho, když nemáte nic lepšího na práci.
plnicí pero

2. Nůžky vyměňte za pilník

Místo nůžek na nehty si zkuste pořídit hrubozrnný a jemnozrnný pilník. Hrubozrnný Vám pomůže zkrátit nehty na požadovanou délku a pomocí jemnozrnného pilníku nehty upravíte do tvaru, a zapilujete, aby nezadrhávaly o oblečení. Díky pilování se nehty nebudou později třepit, a budou pevnější.

3. Používejte kvalitní dekorativní kosmetiku

Chcete si lakovat nehty často? Vsaďte na kvalitnější značky laků na nehty. Pro jejich odstranění použijte odlakovač bez acetonu. I nehty někdy potřebují dýchat, a tak je nelakujte příliš často. Starý, poničený lak na nehty nepatří, pokud se začíná loupat, nebo je zdeformovaný, sundejte jej z nehtů.

4. Pozor na umělé nehty

Před nasazením akrylových a gelových nehtů musí být původní lůžko nehtu zbroušené, což naruší jeho pevnost. Dobře si nasazení umělých nehtů rozmyslete. Pokud se pro ně přesto rozhodnete, navštivte salon, kde důkladně dbají na hygienu, abyste předešli plísním nebo infekcím.
nail design

5. Dopřejte svým nehtům relaxaci

Máte nehty polámané, ochablé nebo jim prostě chcete dopřát odpočinek? Co takhle vyrobit jim kúru. Vložte si ruce alespoň jednou týdně do nádoby s teplou vodou, přidat do ní můžete olivový olej, výtažek z levandule, nebo například vejce, které má skvělé regenerační účinky. Po vyjmutí z lázně si ruce omyjte teplou vodou, namažte je svým oblíbeným regeneračním krémem na ruce, nasaďte bavlněné rukavice a ideálně po celou noc nechte nehty odpočívat. Ráno budou Vaše ruce hebké a omlazené.