Olomoucko pro všechny z nás

Cestovat můžeme všelijak. Nejen osobním autem, ale také autobusem, vlakem nebo třeba na obyčejném jízdním kole. Je otázkou kam se vydáme. Velmi zajímavou cestou může být výprava do města Olomouc nebo do případného okolí. Že jste už o tom slyšeli nebo četli? Nebo jste snad svoji návštěvu už podnikli? Pokud ano, vůbec se není čemu divit. Říká se, že Olomouc je nejkrásnější město celé Moravy. A třeba jste doposud neobjevili ty nejzajímavější místa, které oslní řekněme každého z nás.
olomouc náměstí
Zoo
Pokud naše kroky budou v Olomouci směřovat na Svatý Kopeček do zoologické zahrady, pak je dobré cestu naplánovat od brzkých hodin. Procházka přírodou je trochu rozsáhlá, ale přitom velmi příjemná s roztomilými zvířátky. A pokud zabolí malé návštěvníky nožičky, pak se nabízí příležitost využít projížďku se „safari“ vláčkem. Všechna zvířátka je možné také fotografovat.
kostel u lesa
Strašidelný dům
Dům hrůzy potěší každého, kdo se rád bojí. Jen co zavřete první dveře domu hrůzy, tak se strachu lehce nezbavíte. Myslíte si, že je to „zábava“ pro dospělé? Omyl. I starším dětem je vstup povolen. Vždyť kdo by nechtěl vidět na vlastní oči strašidla, která na všechny čekají.

Aqvapark
Abychom přišli i na jiné myšlenky, je možné při cestování využít relaxačních možností. Takový plavecký bazén nebo aqvaparku zve k odpočinku ale i k dovádění. Cesta sem se skutečně vyplatí všem a to v jakémkoliv ročním období.

A pokud vyjde čas anebo vám to prostě jen nedá, zastavit se můžete také v okolí třeba na:
· Javoříčské a Mladečské jeskyně
· Loštické tvarůžkové muzeum
· hrad Bouzov, který je známý především pohádkovým příběhem „ O princezně Jasněnce a létajícím ševci“
· zámek Náměšť na Hané
· rozhledna Bradlo – hora umístěná na Hané, kde je vrchol zpřístupněný pro vyhlídky
hrad bouzov
Není o čem přemýšlet. Stačí pouze jediný volný den a můžeme vyrazit. Cesta jistě velmi rychle uteče, už pouhou myšlenkou na jakýkoliv cíl.