Základy zastřihování: naučte se své vousy milovat a žít s nimi

Každý muž by měl být rád za své vousy a rozhodně by se za ně neměl nikdy stydět. V dnešní době jsou navíc velmi moderní. Nejmodernější je asi hipsterský styl. Pokud se vám ale nelíbí, pak věřte, že určitě nebudete sami. Každý tvar a styl oživuje pocit mužnosti a zároveň vyjadřuje mužskou osobnost.
vousáč v čepici
Nebojte se nechat si narůst vousy, nebo je alespoň zdokonalit. Existuje mnoho tipů, jak něčeho takového docílit. Stačí alespoň jeden z nich vyzkoušet a uvidíte, že ve výsledku budete ještě spokojeni. Pamatujte si, že kvalitní vousy budou mít jen ti, kteří si počkají.
Pokud se rozhodujete nad tím, že byste si nechali narůst bradku, určitě brzy zjistíte, že bradka potřebuje o dost více péče, než jste si mysleli. Rozhodně musí být péče o ni větší, než o vaše vousy. Nevěříte? Pak se zeptejte někoho, kdo nějakou tu bradku má.
Jestliže se pro vousy rozhodnete, možná by vám pomohlo, kdybyste si našli nějaký vzor, který vám pomůže překonat všechny pochybnosti v dosažení vašeho cíle. Rozhodně vám váš vzor bude připomínat, proč jste se právě vy rozhodli například o plnovous.
holení břitvou
Rozhodně byste měli dát žiletky stranou. Většinou trvá déle než měsíc, než muži narostou nějaké ty vousy. Možná se to nezdá, ale jedná se opravdu o zdlouhavý proces, který vyžaduje nejen velkou trpělivost. Mějte na paměti, že holicí strojek zatím nechejte být tam, kde jste ho naposled nechali.
Možná vás na nějakou dobu budou vaše rostoucí vousy svědět a vaše pokožka bude podrážděná, ale pokud budete na nějakou chvíli používat mýdla s vodou nebo přípravky na čištění obličeje, pak věřte, že už to nebude tolik nepříjemné.
Jakmile vousy dorostou do délky, jakou vyžadujete, je ten pravý čas na jejich zastřihnutí a tvarování.
muž v triku
Pokud se vám zastřihování zrovna nepovede podle vašich představ, můžete vaše vousy oholit a začít od začátku. O nic přeci nejde.
Tak směle do toho!