Druhy partnerských vztahů: v jakém jste vy?

Každý vztah je jiný, což zjistíte už ve chvíli, kdy se ocitáte v několikátém vztahu svého života. Jak bude vztah probíhat, a jak bude vypadat, záleží obvykle na páru, který jej tvoří. Někdy však lze vidět různé podobnosti, dle nichž můžeme rozdělit vztahy na několik základních, nejznámějších typů.

starý pár

Siamská dvojčata

Už od prvního dne, kdy se seznámili, si navzájem velmi rozuměli. A jakmile si k sobě našli cestu, už nikdy nešel ani jeden z nich sám. Připomínají tak trochu siamská dvojčata. Jistě takový pár znáte. Kamkoliv pozvete jednoho, objeví se i ten druhý. Nikdy o sobě nemluví v jednotném čísle, ale vždy v množném. Byli jsme nakupovat, koupali jsme se, koukali jsme na film, máme rádi tuhle restauraci. Ačkoliv tento druh vztahu může vypadat dokonale romanticky, obvykle je někde nějaký háček. Proč jsou ti dva stále spolu? A vyhovuje jim to oběma? V mnoha případech je tento vztah vázán závislostí jednoho partnera na druhém, a následně nátlaku, který onen partner vyvíjí. V začátcích vztahu se může jednat o pouhou zamilovanost, později už to však může být způsobeno žárlivostí, nebo neschopností minimálně jednoho z páru, trávit čas o samotě.

Italové

Tento vztah se obvykle vyznačuje dvěma poznávacími značkami: vášeň a vztek. Partneři kteří mezi sebou mají velmi blízký fyzický vztah, který často přechází v až divoké hádky, mnohdy i na veřejnosti, při kterých může dojít na fyzická napadení. Nejedná se však o domácí násilí, jako spíš o vzájemné násilí. Tito lidé se pohybují na hranici lásky a nenávisti, což je mnohdy způsobeno až zvířecí fyzickou přitažlivostí, kombinovanou s opačnými názory na základní životní otázky.

líbající se pár

Mormoni

Zde se jedná o páry, které působí až překvapivě klidně. Vždy když je vidíte spolu, stojí bok po boku jako mormoni, a lehce pokyvují hlavami. Vypadají spořádaně, vyrovnaně, a vždy si pro vaše chování najdou pochopení. Trošičku připomínají i terapeutický pár, a lidé se jim rádi svěřují. Ačkoliv to však vypadá, že i doma fungují v naprosté harmonii, nemusí to být tak. Tyto páry zkrátka jen své osobní problémy nikdy netahají na veřejnost, zásadně si jeden na druhého nestěžují, a když přijde čas, rozejdou se tak tiše, že chvíli potrvá, než si toho všimnete.

Podobné příspěvky