Jak napsat bakalářskou práci

Studenti, kteří chtějí období, během které píší svou práci přežít ve zdraví a bez pocuchaných nervů se připravují předem. To je fakt, který uslyšíte z úst každého, kdo už to má úspěšně za sebou.
knihovna školy.jpg

Začněte včas

Jako u každé práce nebo třeba zkoušky, kterou musíte vykonat je důležité začít včas a mít všechny informace. Je nezbytné, abyste si téma své práce zvolili co nejdříve, protože když začnete pracovat, často se stane, že se dostanete do úzkých a zjistíte, že tohle téma zkrátka vypracovat nedokážete. A pokud necháte všechno na poslední chvíli, už nebude čas na změnu.

Sežeňte si všechny materiály

Abyste byli úspěšní, je důležité zjistit si všechny požadavky, které na vás budou během psaní kladeny. Nebojte se ptát, pokud něčemu nerozumíte, protože je zbytečné nakonec neuspět kvůli toho, že jste nějakou část zadání špatně pochopili, nebo se jí rozhodli vynechat.
Nezapomeňte si také zajistit všechny podklady, které budete potřebovat a dobře si je zorganizovat. Není nic horšího, než když se brodíte hromadou papírů, část máte na posteli, druhou část u rodičů v jiném městě a třetí už hodně dlouho nikdo neviděl.
bílé desky.jpg

Zorganizujte si čas

Úspěšní lidé mají svůj čas pod kontrolou. Díky tomu mají přehled o tom čemu, se věnují, kolik času jim to skutečně zabere a omezuje to dobu, kterou stráví prokrastinací.
Vyhněte se taky takzvanému multitaskingu, tedy dělání více věcí najednou. Někdy se tomu sice nevyhneme, ale efektivně se můžeme věnovat vždy jen jedné věci. Proto si rozvrhněte čas, který věnujete učení, který sbírání materiálu a který samotnému psaní.

Seznamte se s Wordem

Bakalářská práce má spoustu náležitostí, které zkrátka a dobře musíte dodržet. Ať už se jedná o rozvržení stránek, číslování a podobně. Nastudujte si v oficiálních dokumentech vše co budete potřebovat a pokud nevíte, jak s Wordem pracovat, ihned to napravte.