Každý potřebuje nějakým způsobem „relaxovat“

Ona relaxace je v uvozovkách proto, že některé způsoby odpočinku zdají se být spíše náročnější než některá zaměstnání. Mluvíme tady o extrémních sportech (vůbec o sportech obecně) nebo například turistice, ta může být také pořádný „záhul“. Různí lidé odpočívají různě a nikde neexistuje seznam skutečně dobrých koníčků, hobbies nebo zálib pro odpočinek. Pokud ale nevíte, do čeho se pustit a nějakou tu hodinku denně si najdete, kde byste chtěli právě to či ono dělat, je dobře, že jste se obrátili právě zde, protože vám pomůžeme zaplnit nejen váš čas, ale i vaše srdce.
sklenice se štětci.jpg

Malování

Teď nemluvíme o nějakém čmárání na papír, i to je ale samozřejmě možné. Mluvíme tady o tom správném malování, kreslení, výtvarném umění. Při malbě se totiž stává to, že přenášíte váš vnitřní stav na plátno. Ať už malujete stromy nebo lidské portréty, vždycky se tam něco málo dostane a to je na tom to nejdůležitější – dostat to ven. Mnozí z nás jsme pod stresem, dolehly na nás tíživé situace nebo jsme jen znuzení a potřebujeme něco, čím bychom se obveselili. A že neumíte kreslit? Není nic jednoduššího než se přihlásit do kurzů nebo prostě začít kreslit jen tak dle návodů na internetu.
muž se psem na prkně.jpg

Venčení psů z útulků

Proč by vlastně vaším hobby nemohla být starost o psy? A že zrovna nemáte doma místo pro psa? Tak si stačí o volném dni zajet do jednoho z místních útulků a vyvést pár šťastlivců na procházku. Můžete pejsky střídat, sem tam něco donesete. Vždycky je to pohyb na čerstvém vzduchu, když už ne nic. A také prokážete neocenitelnou službu všem těm zvířatům, na které už lidské domovy nezbyly nebo o ně neměly zájem. Uděláte alespoň dobrou věc, a kdo ví, třeba si nějakého pejska natolik zamilujete, že ho nakonec vezmete sebou domů.
focení krajiny.jpg
vám ihned dá tip na něco, co by někoho z Česka rozhodně nenapadlo, avšak stejně tak to může být dobrý koníček, který vás bude naplňovat.