Maminky, v hlavní roli – hračky pro vývoj motoriky

Vaše děťátko má už vše potřebné doma. Základní výbava je plně hotová a zde je na místě zamyslet se nad tím, jak mu jako maminka, můžete pomoci pomalu se učit základům jemné motoriky. Plyšových hraček, které oplývají barvami máte nespočet, ale máte i takové, které dítěti pomohou k jemu vývinu? Zde si dáme pár tipů:
batole při hře


Míček OBALL pro nejmenší

Je velice oblíbenou hračkou mezi nejmenšími, díky měkkému materiálu se snadno drží a jeho četné otvory jsou báječné na házení a chytání. Vaši nejmenší si ho okamžitě zamilují.


Skládací navlékací plastové kroužky

Tento druh hračky podporuje schopnosti motoriky, co se týče myšlení a zraku. Můžete s dítkem cvičit už od několika měsíců, ale i v pozdějším věku. Barevné kroužky se navlékají na kužel, dítě si procvičí svou paměť, ale také koordinaci rukou.
dřevěné kostky


„Vkládačka“ tvarů

Tak tuto báječnou hru, musí mít i vaše děťátko! Díky této hračce, budete trénovat zručnost a naučíte dítě rozpoznávat tvary. Navíc, rozvíjí jeho myšlení a děti u ní vydrží hodně dlouho, protože můžou zkoumat různé možnosti. A to je baví.


Edukační kelímky (pyramida)

Přiznejte se, že jste je měla taky! Tyto kelímky se skládají do věže od největšího po nejmenší, pomáhají rozvíjet zručnost dítěte a pomalu rozpoznávat barvy, které přitahují jeho pozornost. Hračka podporuje také jeho myšlení a pomáhá mu pochopit zákon rovnováhy.


Motorická dřevěná kostka

Tato dřevěná kostka napomáhá rozvoji dětské motoriky, hned v několika směrech. Je řada rozličných druhů, z každé strany kostky má dítě možnost naučit se něco nového, například rozpoznávat hodiny, počítat na počítadle, provlékat labyrint, vkládat tvary a podobně.


Kubus z kostek

Další známou hračkou, která je tady od nepaměti, je starý dobrý kubus. Kostky mají několik stran s obrázkami, které když dítě poskládá, utváří celek. Je to sice už pro starší děti, ale doma ho mít musíte. Procvičí si prostorovou představivost i jemnou motoriku a podporuje logické uvažování.
chlapec se stavebnící


Motorický labyrint

Další velice oblíbená hračka. Dítě posouvá korálky po silné kovové tyči „promotané“ různými směry a tím cvičí svou motoriku. Je to didaktická pomůcka, která je přímo určená rozvíjet schopnosti dítěte.


Dřevěná „zatloukačka“

Tato báječná hračka zcela jistě potěší každé dítě. Naučí dítě šikovnosti a přesnosti a rozvíjí jeho koordinaci pohybů a schopnosti motoriky. Je velice oblíbená a děti ji zbožňují.


Interaktivní stolek

Hračka pro všechny děti do 3 let. Jeho řada funkcí přinutí každé dítě zdržet se u něho, alespoň hodinku. Množství svítících tlačítek, veselých písniček, učení písmen, názvy zvířat a podobně, nenechá vaše dítě chladným. Nejdříve si může dítě hrát jenom s hrací deskou, a později přidělat nohy stolečku. Vaše dítě ho bude za všech okolností milovat.


Dřevěná puzzle na desce

Dřevěná hračky jsou sami o sobě dost populární. Takzvané první puzzle, rozvíjí dítě v různém období růstu a učí ho jak jemné motorice, tak myšlení. Jsou navrženy tak, aby se snadno vkládali i malým dětem.