Talentové soutěže: způsob, jak se prosadit

Máš talent nebo se rád díváš na talentované lidi? Tak to tu jsi na správném místě. Chtěl bych ti ukázat několik soutěží, které mě opravdu zaujaly, a nedokážu od nich odtrhnout zrak. V této branži je nejdůležitější originalita. Je super, že někdo umí zpívat, ale pokud nemá jedinečný hlas, který každý rozpozná po pár sekundách písničky, není to dost. To samé platí i pro způsob hledání talentů – čím originálnější soutěž je, tím je lepší.
velký koncert

American Idol

Americká pěvecká soutěž, která je na obrazovkách už od roku 2002. Stala se už od začátku velmi populární mezi mladými lidmi, protože v té době v televizi nic podobného nebylo. Můžeme v porotě vidět mnoho známých tváří, jako například Nicki Minaj, Mariah Carrey, Jennifer Lopez nebo Paulu Abdul. V každé sérii se ale v porotě objeví jeden z nejznámějších producentů v Británii – Simon Cowell.

The Voice

Tato soutěž má hodně podob po celém světě. Asi nejznámější je americká verze The Voice, ale mohli jsme na obrazovkách vidět i českou verzi, která nesla název Hlas Československa. Princip spočívá v tom, že několik porotců sedí v otáčivých křeslech a mají před sebou tlačítko. Křesla jsou otočená čelem k divákům, aby porotci neviděli soutěžícího. Pokud se jim představení líbí, můžou zmáčknout tlačítko, což znamená, že soutěžícího chtějí do svého týmu. Křeslo se pak otočí a oni si můžou prohlédnout, koho si do týmu vybrali. V Německu se vysílá i verze The Voice: Kids, kde místo dospělých soutěží děti.
srdce z prstů

The Four

Pěvecká soutěž, která má úplně jiný princip než všechny ostatní soutěže. Všechno začíná čtyřmi křesly. Aby si někdo mohl sednout do tohoto křesla (když někdo vydrží v křesle až do finále, soutěží o vítězství), musí zaujmout čtyři porotce (jedním z nich je například známá americká zpěvačka Meghan Trainor). Všichni čtyři mu musí dát „ano“, pokud i jeden dá „ne“, nepostupuje. Po čtyřech „ano“ může soutěžící vyzvat na souboj jednoho z křesla, aby se dostal na jeho místo. V druhém kole souboje nerozhodují porotci, ale diváci. Soutěžící s převahou hlasů dostává místo v křesle.