Zajímavosti o ženách

Mozek

Dívčí mozek je o něco menší než ten mužský. Nemá to však žádný vliv ani spojitost s inteligencí. Jde spíše o ukázku rozdílu mužského a ženského těla.

blondýna a bruneta

Vědci

Mezi nejznámějšími objeviteli a vynálezci můžeme jen marně hledat ženy. To však neznamená, že ženy nemají žádnou zásluhu na nějakém vynálezu. Spíše se o nich tolik nemluvilo jako o mužích. Můžeme si uvést příklad, kdy po světě jezdili první automobily, tak právě jedna dáma vynalezla stěrač předního skla. Kromě toho v průběhu let dámy patentovaly i jiné výrobky. Příkladem můžou být jednorázové plenky, papírové tašky antireflexní sklo, otvírací odpadkový koš, myčka nádobí atd.

 

Obuv

Slečny si za rok kupují v průměru deset nových párů bot. Mají tedy mnohem více bot než opačné pohlaví. Boty na podpatku jsou jasným příkladem hezkého vzhledu na úkor pohodlí. Dříve nosili boty na podpatku muži, kteří tím dávali najevo své postavení.

květiny před obličejem

Emoce

Dámy mohou lépe a více prožívat své emoce a pocity, také je mohou lépe vyjádřit. Je to způsobeno tím, že mají rozsáhlejší limbický systém. Při komunikaci daleko více používají nonverbální prostředky, emoce a empatii což napomáhá utváření vztahů s jinými lidmi a lepšímu porozumění. Má to však i negativní důsledky. Tato schopnost totiž zvyšuje rizika depresí obzvlášť v období prudkých hormonálních změn.

 

Délka života

Každý svou délku života můžeme ovlivnit například zdravým stravováním, pohybem, zdravým životním stylem a jinými aspekty. V průměru je známo, že dívky se dožívají vyššího věku než opačné pohlaví. Je to dáno jak geneticky, tak i způsobem života či přístupem k riziku. Dalším důvodem dožití vyššího věku jsou i společenské vazby, které jsou rozsáhlejší než u chlapců.

 

O dámském pohlaví kolují po světě různé vtipy, domněnky ale také fakty, na které přišli vědci nebo se prostě s postupem let ukázalo, že se v různých situacích chovná stejně nejedna dáma. Jak se říká, ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, a proto jsou tak velké rozdíly mezi těmito pohlavími.