Vzhůru do Los Angeles!


Začněme trochu netradičně historií tohoto slavného amerického velkoměsta, které se mimochodem také pyšní označením druhého největšího města v USA. Je téměř k neuvěření, že dnes téměř čtyř milionové město, vzniklo roku 1781, jako malinkaté misijní městečko pod nadvládou Španělů, kteří toto místo objevili (a tedy i dobyli) a dali mu komplikovaný název, jež v překladu zněl: Město naší paní, královny andělů z Porciunkule. Španělé si ovšem dlouho tohoto města neužili, protože o století později bylo dobyto a obsazeno americkým vojskem. Poté již netrvalo dlouho a město se začalo zalidňovat a rozrůstat, až do té podoby, kterou známe dnes.

Město je složeno hned z několika částí a rozhodně není dobrý nápad se zde vydat, pokud si nestanovíte místa, která chcete navštívit. Vzhledem k jeho rozloze a multifunkčnosti můžu s klidným svědomím říct, že si zde přijde na své opravdu kdokoli. Takže je-li toto město vašim tajným snem, nezbývá nic jiného, než objednat letenky do Los Angeles od Levneletenky.cz, a můžeme vyrazit!

Zábavní park L.A

Jelikož se jedná o středobod filmového průmyslu, rozhodně nemůžete do své návštěvy nezařadit slavný Hollywood s ještě slavnějším nápisem a chodníkem slávy. Jste-li opravdovým milovníkem filmů ze zdejších studií, udělejte si procházku čtvrtí Sunset Strip, která je napěchovaná nejluxusnějšími obchody, kde je velice jednoduché narazit na slavné celebrity. Od věci také není návštěva místa, kde se s celebritami nejen setkáte, ale dokonce se s nimi můžete i vyfotit! Tímto místem je muzeum vosových figurín zvané Madame Tussauds Hollywood. Cestujete-li s dětmi, ať už staršími či mladšími, určitě je potěšíte návštěvou tematického zábavného parku Universal Studios Hollywood. Ženy zase nepohrdnou slavným nákupním centrem Hollywood and Highland. Za zmínku jistě také stojí The Wizarding World of Harry Potter.

nápis hollywood

L. A. ale není jen Hollywood. Milovníci přírody mohou využít některou ze spousty turistických stezek, za které lze jmenovat například Trail Canyon Falls Trail. Tato stezka se nachází Angeles National Forest a vede k úchvatnému vodopádu. Los Angels je ale také známé díky spoustě slavných pláží, jako je například Venice beach nebo Santa Monica.

Podobné příspěvky