Bez jakého bazénového příslušenství se během koupací sezóny neobejdete?

K tomu abyste udrželi chod svého bazénu, potřebujete spoustu nezbytných doplňků, jaké to jsou a bez čeho se rozhodně během koupací sezóny neobejdete?

Bez jakého bazénového příslušenství se během koupací sezóny neobejdete?

Udržet bezproblémový chod bazénu není žádná legrace a je kolem toho spousta práce, tedy alespoň ze začátku. Nestačí pořídit si pouze bazén a naplnit jej vodou, aby voda v bazénu vydržela čistá, musí se pravidelně udržovat, stejně tak je potřeba dbát na to, aby i samotný bazén vydržel co nejdelší dobu. Nevíte, co všechno budete ke svému bazénu potřebovat? Příslušenství je totiž velmi důležité.

by-the-pool-1396499

Věci, které budete určitě potřebovat

Pokud si pořídíte nový bazén, bude zapotřebí jej nejen napustit vodou ale také se o ni následně starat. Jestliže se voda v bazénu nebude pravidelně udržovat, bude se kazit, mohou se v ní objevit řasy a také se do ní nastěhovat nějací živočichové. Pokud voda v bazénu zezelená, už s tím zpětně neuděláte vůbec nic. Proto je velmi důležité myslet na bazénovou filtraci, bazénovou chemii, vysavač, který může být ruční nebo automatický a další menší nezbytnosti. Důležitý je rovněž teploměr do vody, papírky na určení hladiny pH vody nebo bazénová hadice chlorito.cz, kterou byste vždy měli mít i náhradní.

Bazénová hadice je sice vyrobena z odolného a kvalitního materiálu ale myslete na to, že se k ní bude připojovat více věcí najednou. Na hadici se napojuje jak filtrace, tak i solární ohřev či vysavač, také se s její pomocí vypouští voda z bazénu po konci koupací sezóny. Často se tak stává, že hadice vypoví službu a bez ní se prostě neobejdete. je tedy na místě, pořídit si hadice rovnou dvě.

pool-1219801

Solární hadice

Kromě klasických hadic, které mohou mít různou barvu, jsou na trhu k dostání také černé solární hadice. Pokud využíváte solární ohřev vody, je nejlepší jej připojit právě na tuto černou hadici, která dokáže lépe udržet teplo získané ze slunečního záření. S ní už bude vaše výbava zcela kompletní. Běžné hadice se hodí k připojování na ostatní bazénové příslušenství.

Léto bez bazénu by nebylo kompletní. Užijte si ho s krásnou a čistou vodou ve svém vlastním bazénu.

Podobné příspěvky