Jak postupovat při výběru dětského kočárku? Co by mělo usnadnit rozhodování?

Pořízení kočárku pro dítě provází vždy řada důležitých otázek. Kočárek by měl být pro dítě bezpečný a měl by se snadno ovládat, ale na co myslet dál?

Jak postupovat při výběru dětského kočárku? Co by mělo usnadnit rozhodování?

Jaké otázky si položit při výběru dětského kočárku? Určitě jich bude celá řada. Je třeba si uvědomit, zda chcete kočárek využívat i pro další děti nebo ho budete mít jen pro jedno dítě, záleží i na věku dítěte nebo na tom, kolik chcete investovat. Rozhodně ale výběr nepodceňujte, kočárek musí být pro dítě bezpečný, rodiči by se zase měl dobře ovládat, měl by jít lehce složit a určitě zvažte i to, v jakém terénu se s kočárkem budete pohybovat.

kočárek s dítětem

Máte z čeho vybírat

Určitě tedy budete mít z čeho vybírat, protože dnes je nabídka kočárků obrovská. Předně byste měli vědět, jaký rozpočet na nákup kočárku máte. Jsou rodiče, kteří se orientují i ve značkách kočárků a dětských potřeb, některé značky jsou spolehlivé a přesto za kočárek nezaplatíte příliš, jako například Kunert. V případě, že se rozhodnete hned na začátku pro větší investici a budete si chtít pořídit rovnou trojkombinaci nebo dvojkombinaci, mělo by na značce a kvalitě kočárku záležet dvojnásob. Jakmile totiž budete mít nejen hluboký kočárek vhodný pro miminko ale i sedačku pro větší děti, budete mít jen jeden podvozek a vyměníte jen korbičku za sedačku. Podvozek kočárku by tak měl být pevný, kolečka by měla být odpružená a pokud možno i s větším průměrem, aby se s kočárkem dalo jezdit v různě obtížném terénu.

kočárek v parku

O kočárek pečujte

Jakmile kočárek vyberete a začnete následně i využívat, dbejte i na pravidelné servisní kontroly. Kočárek potřebuje také údržbu a potřebuje seřídit, dotáhnout a třeba i dofouknout kolečka. Zvláště pokud budete mít trojkombinaci je toto velice důležité. Musíte si předem uvědomit, že kočárek vám bude sloužit několik let, děti obvykle v kočárcích jezdí do svých tří let, tedy dokud nejsou schopny samy ujít i delší vzdálenosti, ale to se může u každého dítěte samozřejmě lišit.

Čím lépe vyberete, tím více budete nakonec spokojení. Vy a také dítě.

Podobné příspěvky