Zelená oáza klidu

Tak, jako jsou čisté boty vizitkou každého gentlemana, tak je plot vizitkou zahrady a jejího majitele. Zatímco boty můžeme měnit i několikrát za den, u plotu by to byl asi problém. Lidé, kteří mají rádi přírodu a bez každodenní dávky zelené barvy si nedovedou představit život, určitě budou volit živý plot. Samozřejmě, pokud k tomu mají vhodné podmínky. Živý plot má oproti kovovému nebo dřevěnému jednu nespornou výhodu. Nemusí se natírat. Další výhodou je určitě to, že Vám zajistí dostatek soukromí. Pokud má dobrou péči, bude dokonale neprůhledný. Lidé, kteří bydlí u více frekventovanějších komunikací, si pořizují živý plot i z důvodu omezení hlučnosti. Dokonce Vás i částečně ochrání před prachem, který víří projíždějící auta.
parková úprava

Berte ohledy na sousedy

Živý plot má ale i několik nevýhod. Dokonce se může stát jablkem sváru mezi Vámi a Vašimi sousedy. To se stává v případě, že majitel o svůj živý plot dostatečně nedbá a ten zasahuje na pozemek k sousedovi. Je tedy už v začátku potřeba počítat s jeho budoucí rozpínavostí a zasadit ho dál od sousedova plotu. Pro dobré mezilidské vztahy byste ale stejně měli za svým sousedem dojít a přátelsky se dohodnout, jestli mu nebude Váš živý plot vadit.
· Ne každý se smíří s tím, že mu za plotem vyroste dvoumetrová nepropustná hradba. I když hezká a zelená.
živý plot

Živý plot uvítají ale rozhodně jiní obyvatelé Vašeho okolí. V hustých pásech keřů rádi hnízdí ptáci. Jsou tu dobře schovaní před nepohodou, a ještě se mohou cítit jako ve spižírně. Keře poskytují stálou zásobárnu různých (určitě chutných) brouků a housenek. Pokud máte na zahradě pejska, nebo o jeho pořízení uvažujete, možná by bylo dobré pořídit si ploty dva. Jeden živý a druhý neživý. Pro Vás bude určitě živý plot překážkou, ale pro zvídavého čtyřnožce bude hračkou jít se podívat, co to tam mají ti sousedé na zahradním stolku dobrého.