LED žárovky zná snad každý, mnohé z nich se tvarem i závitem shodují s klasickou žárovkou se žhavicím vláknem, přičemž technologie LED diod umožňuje razantně snížit spotřebu elektřiny. Kromě žárovek však známe i další LED technologie, které nám usnadňují život.
LED pásky – pásky s LED diodami využijete na mnoha místech, jejich výhodou je široký rozsah možností ohybu pásků a instalace i do míst, kde jiné svítidlo nelze umístit. Typickým příkladem jsou arkýře, výklenky, prostor pod schodištěm či přímo pod jednotlivými schodnicemi, kuchyňské linky anebo postele, zhotovené z palet, kde vzniká mnoho prázdných skulin, vhodných k efektnímu podsvícení. LED pásek lze nainstalovat i za počítačový monitor nebo za televizi, čímž šetří váš zrak a zčásti eliminuje zrakovou únavu.
LED řetězy – ty jsou oblíbené jako dekorativní předměty např. při zdobení vánočního stromku a u vánoční výzdoby v bytě, ale můžete je zajímavě využít i jinak. Řetěz můžete natáhnout podél stropu v místě, kde se stýká stěna a strop, a osvětlovat prostor i v šeru, čímž docílíte zvláštního efektu. Diody umístěné u stropu totiž odráží světlo od stěny a stropu (zejména u bílé malby) a i z relativně slabého zdroje lze vykouzlit poměrně hodně světla, ideálního např. pro intimní posezení.
Stmívače a simulátory pohybu slunce na obloze – LED technologie lze snadno zabudovat do režimu stmívání a zesilování intenzity světla, např. podle toho, jak vychází a zapadá slunce. Proces rozsvěcení a zhasínání je pak plynulý a pozvolný, takže si náš organismus lépe přivykne změnám, které na něj působí.
Osvětlení z akvária – a chcete-li skutečně něco velmi působivého, pořiďte si akvárium. Akvarijním rostlinám se musí denně svítit deset až dvanáct hodin a režim svícení lze načasovat tak, aby vám to vyhovovalo např. pro ranní či večerní pozorování dění v akváriu. Osvětlení akvária zároveň vytváří neopakovatelnou atmosféru v obytné místnosti.