Čeká vás návštěva divadla nebo jiná společenská událost? Pozor na to, v čem vyrazíte!

Nechodíte moc do společnosti, vyhýbáte se divadlům nebo koncertům na úrovni? Pokud si přeci jen chcete do společnosti vyrazit, jak se obléknout? 

Čeká vás návštěva divadla nebo jiná společenská událost? Pozor na to, v čem vyrazíte! 

Obvykle nikam nechodíte, raději sedíte doma, nebo když už někam vyrazíte, je to dost neformální akce? Dostali jste ale pozvání, lístky jako dárek nebo vás prostě čeká nenadálá ale přesto důležitá společenská událost? Pak byste měli zapřemýšlet nad tím, jak se na ni oblečete. Nemůžete totiž vyrazit jen tak v něčem, pokud máte jít do divadla nebo na jinou společenskou událost, musíte se vhodně obléknout, což mnohým z nás činí problémy. Jak se tedy neztrapnit a dorazit opravdu s velkou parádou? 

baletní představení

Co nechat raději doma? 

Do společnosti se obvykle těší nejvíce ženy, protože ty se mohou pořádně a krásně obléci, jako třeba celé roky nemohly. Když není ta příležitost, je vítanou změnou, moci si obléknout krásné šaty a vyrazit ven. Jenže hodně záleží na tom, kam se chystáte. Ať už ale jdete kamkoliv, může to být opera, divadlo nebo třeba charitativní večírek, doma určitě nechte jakékoliv sportovní oblečení, rifle nebo mikiny a podobně. Pokud nevíte, jak byste se měli obléknout, u pánů platí pravidlo tmavšího obleku nebo alespoň kalhot a košile a u dam zase to, že by měly vynést delší šaty, sukni nebo kostýmek. Pozor si dejte na materiály i na to, zda máte oblečení pořádně vyžehleno. 

velké divadlo

Kam vyrážíte? 

Jak již bylo řečeno, každá akce vyžaduje jiný společenský oděv, pokud jdete na ples, na večírek, na charitativní akci a na večerní akci, je nutné mít šaty dlouhé a ne příliš odhalující, lepší jsou tmavé barvy a přiléhavé šaty nebo sukně. U pánů je nutný oblek. Jestliže ale vyrážíte jen na představení do městského divadla, které je menší, nemusíte jít v té velké večerní, zase ale nemůžete jít jen tak v kalhotách a tričku. I zde to mají dámy snadnější, protože jakékoliv šaty s délkou alespoň po kolena jsou vhodné a dostačující. 

Ve společností vždy dbejte na správný oděv i vhodné chování. Přeci jen jde o vaši reprezentaci. 

Podobné příspěvky