Pálivé chilli papričky

Jestliže máte rádi pálivé, tak si můžete pěstovat chilli papričky v truhlíku či na zahrádce. V prodeji je také spousta produktů s vynikající pálivou chutí.

Pálivé chilli papričky

Pěstování

Chilli papričky můžeme mít každý, protože se dají úspěšně pěstovat i v panelovém domě, a to za pomocí truhlíku. Pěstují se zejména díky své chuti, protože jejich pálivost je nezaměnitelná. Měří se podle stupnice pálivosti, kdy ty nejpálivější mají opravdu sílu. Pokud chcete nějaké papričky zkoušet, tak sice pálivé je zdraví prospěšné, ale když to přeženeme, tak to může být životu nebezpečné. Proto zbytečně neriskujte. Ovšem dát trochu třeba do jídla je jedině plus.

chilli papričky

Semínka zakoupíme od různých druhů, přičemž musíme mít také vhodnou půdu, u které je důležitá vzdušnost. Musíme pamatovat také na to, že se jedná o rostliny z teplejších oblastí, takže je umístěte na dostatečně slunné místo. S dozráním si budete muset nějakou chvíli počkat, protože klidně může trvat tři měsíce. Rostlině pomůže i hnojení, ovšem nepřehánějte to s ním, protože tato rostlina na něj není nijak náročná. Vyhovuje jí přírodní hnojivo.

Vaření

Když si tyto papričky vypěstujeme, tak se musíme zaměřit na jejich uchování, aby nám ještě hodně dlouho vydrželi. Snadný způsob je sušení, protože stačí jednotlivé papričky navléct třeba na nit a tu pověsit. Takto usušené plody se dají pomlet a rázem máme mleté chilli. Nemusíme je vůbec pěstovat, protože produkty se dají snadno zakoupit, a to v dobré kvalitě. Něco to stojí, ale zase se vyhneme pěstování a práci, což je pro mnoho lidí výhodnější.Eros Pista Paprika je velmi oblíbený produkt, který Vám pomůže při vaření.

pálivá paprička

Díky němu totiž jídlo dostane skvělou pálivou chuť. Můžete vyzkoušet menší balení a pokud Vám zachutná, tak si pořídit velké, protože to je mnohem více finančně výhodné, a ještě k tomu nám dlouhou vydrží. Základem je drcená paprika, která je pěstována opravdu kvalitně, takže má skvělou chuť a o pálivosti není rozhodně pochyb. Produkty jsou skladem, takže je můžete objednat a rovnou vyzkoušet.

Podobné příspěvky