Postel a noční stolek patří k sobě

Postel bez nočního stolku není úplná. Může vám připadat, že tento malý kus nábytku je zcela zbytečný. Možná si ani neuvědomíte, co všechno na stolek než ulehnete ke spánku, automaticky odložíte. Mobilní telefon, brýle, rozečtenou knížku nebo třeba sklenici s vodou a mnoho jiných potřebných věcí.

Přijde nám přirozené, že výběru postele věnujeme značnou pozornost. Chceme přece, aby se nám dobře spalo. Na výběr vhodného nočního stolku, ale zapomínáme. Přijde nám to skoro zbytečné. Při koupi postele může být noční stolek její součástí. Tím se nám to zjednodušuje. Výrobce většinou obě části sladí materiálově i barevně. Pokud stolek součástí není, můžete se při jeho výběru vyřádit. Možná jste starší věková kategorie nebo máte slabost pro styl nábytku z minulých let.

bedside-lamp-252000_1920

Pak jistě pro vás bude nejlepší pořízení retro stolku. Někdo ho možná bude mít po babičce, jiný ho koupí na bazarových stránkách. Ti více zruční si mohou noční retro stolek vyrobit sami. Určitě máte v hlavě představu, jak by měl takový stolek vypadat. Nikde není psáno, že musí ladit s ostatními kusy nábytku. Naopak, pokud se bude designově odlišovat, může se stát nejzajímavějším kouskem vaší ložnice.

furniture-3189674_1920

Nechcete-li stolek v designu dřeva, neupínejte se k jedné barvě. Zapomeňte na bílou klasiku. Zkuste modrou nebo zelenou barvu. Můžete také kombinovat více barev i materiálů. Oblíbená je patina a vzhled oprýskaného laku. Stolek můžete obrousit a jen ledabyle natřít. Barvu můžete zafixovat matným lakem nebo voskem na dřevo. Retro nábytek je v posledních letech velmi žádaným artiklem. Vyrobte si svůj originál.

Líbí se vám noční stolek retro na dřevěných nebo kovových nožkách? Ani jednomu se meze nekladou. Nezapomeňte na šuplíky. Jsou nepostradatelnou součástí nočních stolečků. Zvýraznit je můžete vhodným výběrem úchytek od dřevěných až po kovové.

Podobné příspěvky