Dilatační plováky váš bazén před ledem spolehlivě ochrání

Zajistit bazén na zimu je samozřejmostí. Jen málokdo by si přál, aby se jeho nádrž přes zimu jakkoli poškodila, ať už působením mrazu, jiných povětrnostních podmínek anebo zanedbáním péče.
Právě z tohoto důvodu mnoho majitelů bazénů svou nádrž před příchodem zimy vypouští, ať už vodu vylijí do kanálu anebo na zahradu. Důvodem takového počínání jsou zpravidla obavy z ledu, který by mohl stěny nádrže poškodit.lidé na koupališti, pohled shora
Nicméně vylít několik kubíků kvalitní vody, která by vám mohla v příštím roce dobře sloužit, je škoda, a také nemalá finanční ztráta. O to více, že existují osvědčené postupy, jak bazén spolehlivě zazimovat a poškození mrazem a ledem zamezit.
Zkuste to letos jinak, a uvidíte, že zazimování bazénu není nic složitého, a dokonce se vám vyplatí!
Stačí, když budete krok za krokem následovat ověřený postup, který si můžete najít například na internetu. Příprava vody na zimu je sice náročnější, než její vypuštění do kanálu, ale vyplatí se. Tímto způsobem můžete ušetřit i několik tisíc korun v závislosti na tom, jaký je objem vašeho bazénu.
Možná vás to překvapí, ale to první, co byste měli udělat při přípravě bazénu na zimu, je zajistit dobrou kvalitu vody. Tato péče se vám na jaře, až sundáte krycí plachtu, zase vrátí. Pokud vodu zazimujete v optimální kvalitě, se správnou hodnotou pH i koncentrací aktivního oxidačního činidla, voda zůstane přes zimu jako čerstvá. To jediné, co je nezbytné udělat pro její stabilizaci, je nalít do nádrže speciální přípravek – zazimovač bazénu.nafukovací kruh zelený na vodní hladině
A zde se můžeme vrátit k ochraně bazénu před ledem. Prvním krokem v této věci je, že musíte hladinu vody snížit pod vstup do filtrace. Samotné trubky, filtrační zařízení i jinou výbavu je nezbytné před zimou vyčistit a uschovat a vstupy zaslepit zátkami. Na hladinu v nádrži následně umístěte dilatační plováky Chlorito.cz. Ty jsou snadno deformovatelné, a tak spolehlivě pohltí tlakové síly případného ledu a vy se o svou nádrž nebudete muset obávat.

Podobné příspěvky